Jedyny obowiązek,

jaki masz – to być szczęśliwym.

Osho

Pewnego dnia, odkryłam, że moją największą tęsknotą jest… spokój. I nie mam tutaj na myśli przysłowiowego „świętego spokoju”, ale raczej poczucie równowagi i bycia we właściwym miejscu. Znasz ten stan? U mnie przejawia się on w tym, że gdy rano się budzę, czuję energię do działania i z ochotą realizuję swoje plany. A w południe, gdy siedzę i piję kawę, nie myślę o tym, czego jeszcze nie zrobiłam, ale o tym, że ta chwila jest dla mnie przyjemna. Mam czas na to, by posiedzieć w ogródku i poczytać książkę, i nie stresuję się brakiem pieniędzy. Gdy bawię się z moim rocznym siostrzeńcem, to bawię się na sto procent i czerpię z tego niezakłóconą radość. Brzmi tak prosto, więc dlaczego ten stan jest tak trudny do osiągnięcia?

W dzieciństwie mama wyrobiła u mnie nawyk sprzątania mieszkania w każdą sobotę. Po latach nadal systematycznie odkurzam i myję podłogi, bo lubię mieć wokół porządek. Jestem pewna, że i ty o to dbasz w swoim domu. Jednak, gdy byłam dzieckiem, nikt mnie nie nauczył tego, by raz w tygodniu sprzątać swoje własne wnętrze: wymieść zbędne myśli i emocje z minionego tygodnia, poukładać wartości i przekonania, odświeżyć relacje, które się zakurzyły.

Właśnie z potrzeby ładu wewnętrznego zrodził się ten blog – nasza wspólna przestrzeń.

Chcemy abyś zaglądała tu często i korzystała w pełni z ćwiczeń, pomysłów, przepisów i inspiracji. Wraz z Tomkiem będziemy dzielić się z Tobą pomysłami na to jak znaleźć ład w wewnętrznym świecie  emocji i myśli. Z drugiej  strony podzielimy się sposobami na zbudowanie harmonii z własnym ciałem oraz innymi ludźmi.

…harmonijne relacje, spokojny umysł, zdrowe ciało czego więcej potrzeba do szczęścia?

Od czego więc zacząć? Od małych kroczków. Jednym z nich może być konsekwentne realizowanie codziennych ćwiczeń przygotowanych dla Ciebie a zamieszczanych tutaj na blogu.

 Jeśli w tym postanowieniu będziesz sumienna, masz okazję dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu.

Założyliśmy ten blog, by wskazać ścieżkę do Pozytywnego Egoizmu – życia w zgodzie ze sobą.

Obiecujemy, że będziemy Cię wspierać…

 dagmara_tomek_polubisz_tu_powracac