eliksir_miniatura-660x400

Po przebudzeniu często odczuwamy nie tyle głód co pragnienie. Odwodnienie, które następuje podczas snu stwarza potrzebę spożycia dużej ilości płynów. Jeśli po przebudzeniu Twoje ciało jest zesztywniałe, a umysłowi brak jasności to znaczy, że wątroba nie ukończyła procesu oczyszczania krwi, jest to oznaka przejedzenia, nadmiaru produktów pochodzenia zwierzęcego, lub używek albo też zbyt późnej kolacji.

Przez cały czas trwania detoksu rozpoczynaj dzień szklanką ciepłej wody z imbirem i cytryną. Sok z cytryny i limonek  to tradycyjne „środki czyszczące wątrobę”. ich gorzki i kwaśny smak pomaga rozłożyć i usunąć zastoinowe substancje w wątrobie i pęcherzyku żółciowym.

Imbir (zarówno jak cynamon, goździki, kolendra, gałka muszkatołowa i kardamon) działają rozszerzająco, wysuszająco i ogrzewająco dodatkowo imbir w połączeniu z kolendrą i kminkiem zmniejsza problemy ze wzdęciami brzucha.

woda

Składniki:

  • Ciepła przegotowana woda (najlepiej przefiltrowana)
  • sok z dwóch cytryn
  • około 3 centymetrowy korzeń imbiru

Przygotowanie:
Wlej do pół litrowego dzbanka świeżo wyciśnięty sok z cytryny oraz przeciśnij przez praskę do czosnku obrany imbir.  Dodaj najpierw zimną wodę a potem gorącą z czajnika. Wypij minimum jedną szklankę eliksiru.