Jak przygotować kawę aby była mniej szkodliwa? Czy to w ogóle możliwe? Prawda dla wielu będzie bolesna.

Nie jest to możliwe i wszyscy mądrzy ludzie zalecają aby od kawy się odzwyczaić. Pitchford opisując zastosowanie kawy poleca aby napar z kawy stosować jako… lewatywę. Z uwagi na jej przeczyszczające właściwości.

Wiem, wiem dla mnie to też potworna wiadomość. Ze wszystkich dostępnych w świecie używek jestem uzależniona tylko od tej jednej – kawy. Gdy byłam na kursie oddychania i przez tydzień miałam zakaz picia kawy, moja uwaga koncentrowała się tylko na tym doświadczeniu. Wiem zatem, że koncentrując swoją energię na tym czego nam nie wolno i wprowadzając rygorystyczne zakazy, osiągniemy odwrotny od zamierzonego efekt. Zgromadzimy w sobie masę toksyn i złości. Dlatego nie jestem w tym względzie tak zasadnicza  jak mój nauczyciel.

Proponuję Wam przygotowanie kawy pięciu przemian. Ma tę przewagę nad każdą inną kawą, że rozgrzewa i rozprowadza energię po ciele. Jak ją przygotować?

kawa-5-przemian

Składniki:

  • świeża zmielona dobra kawa
  • pół łyżeczki imbiru suszonego
  • pół łyżeczki cynamonu
  • pół łyżeczki kardamonu
  • ksylitol

Sposób przygotowania:

W garnku zagotuj około 300 ml wody. Dodaj 3 łyżki kawy (jeśli chcesz aby kawa była słabsza zrób z dwóch łyżeczek. Ta ma dość konkretny smak, ale ja lubię espresso). Zagotuj kawę i zdejmij z ognia. Dosyp cynamon. Następnie znowu postaw garnek na ogień i zagotuj ponownie przez około 2 minuty. Ponownie zdejmij garnek dodaj kardamon i znów postaw garnek na ogniu i zagotuj kawę. Po raz ostatni zdejmij garnek i dodaj imbir. Ponownie zagotuj kawę przez około 2 minuty.

Przelej kawę przez sitko do filiżanki i dodaj ksylitol (jeśli chcesz kawę posłodzić). Pamiętaj, że w czasie detoksu nie używamy glukozy.

Ksylitol to substancja słodząca, która daje  w organizmie odczyn zasadowy, a nie kwasowy jak tradycyjny cukier.

Jak podają źródła w przeciwieństwie do zwykłego cukru ksylitol działa bakteriobójczo, dlatego wpływa na wzmocnienie odporności organizmu. Ksylitol to także środek na szkodliwe bakterie jelitowe (głównie Helicobacter pylori). Pomaga przy problemach z wypróżnianiem i w leczeniu zakażenia jamy ustnej drożdżakowcami z rodzaju Candida.