umysl

Kochana potrzebuję sto dni by przekazać Ci (w układzie alfabetycznym) sto umiejętności czy też cennych zasobów, które rozwijaliśmy z Tomkiem w ramach naszej filozofii życia. Stan umysłu, który mi obecnie towarzyszy zawdzięczam właśnie opanowaniu elementarza pozytywnego egoizmu i wytrwałemu treningowi.

Codziennie, niezmiennie wyrażam wewnętrzną zgodę na to co przychodzi. Dzięki temu zamiast tracić cenną energię na walkę, kieruję ją do własnego wnętrza i systematycznie pracuję nad namierzaniem sztywnych, ograniczających przekonań. Pamiętaj, że to praca, która nigdy się nie kończy – nasz umysł wciąż podsuwa nam nowe koncepcje – taka jest jego aktywność, a aktywnością TWOJEJ ŚWIADOMOŚCI jest namierzanie ich i eliminowanie 🙂

Pamiętaj jednak Twój umysł jest sprytny, nie uwierzy w nic w co Ty sama wątpisz.

W myśl zasady lepiej być realistą niż pesymistą czy optymistą (jedna i druga postawa zakłamuje rzeczywistość) rozprawimy się wspólnie z 6 ograniczającymi i skrajnymi przekonaniami:

1. „W życiu będzie tylko dobrze” i „W życiu będzie tylko źle” zamieniam na: Wszystko co zdarza się w moim życiu jest wartościowe dlatego, że się pojawia. Nie oceniam tego co do mnie przychodzi.

2. „Życie to walka” i „Życie to zabawa” zamieniam na: Życie to doświadczenie, aby z niego skorzystać w 100 % otwieram się na wszystko co przychodzi.

3. „Na wszystko w życiu muszę ciężko zapracować” i „Wszystko przychodzi bez wysiłku” zamieniam na: Wszystko co do mnie przychodzi jest szansą na rozwój i wzrost od mojej decyzji zależy ile energii, zaangażowania i chęci włożę w tę sytuację/ działanie.

4. „Jest dobrze to na pewno zaraz będzie źle” zamieniam na: Nie jest ani dobrze ani źle po prostu jest i to jest wartościowe.

5. „Nie mam innej opcji, czuję presję na sobie”zamieniam na: Moja presja jest wynikiem mojego oporu. Gdy się rozluźnię zobaczę tę sytuację z nowej perspektywy oraz poczekam aż kierunek wyłoni się sam.

6. „Należy mi się wszystko co najlepsze” i „Nie zasługuję na nic co wartościowe” zamieniam na: Doświadczam w życiu tego na co sobie pozwalam. Wszystko może być wartościowe i bezwartościowe to zależy od mojego widzenia.